ملیله‌ کاری

دوره آموزش فیروزه کوبی
دوره آموزش فیروزه کوبی
آذر ۱۹, ۱۴۰۱
طلاسازی_آموزش طلاسازی_بین المللی
شهریور ۱۳, ۱۴۰۲
نمایش همه

ملیله‌ کاری

ملیله‌ کاری

ملیله‌ کاری

ملیله‌ کاری

طلا با ملیله کاری با استفاده از طرح اسلیمی و سنتی در چند مرحله به شکل مفتول هایی در می آید. و سپس جوش می خورد. ملیله کاری یکی از صنعت های باستانی ایران است. که امروزه به شکل تزئینی کاربرد دارد. هنر ملیله کاری در ایران بیشتر با شهرهای زنجان و خراسان و اصفهان شناخته شده است. حالت و شکل پذیری نقره و طلا باعث استفاده از ملیله کاری در این فلز می شود.

با مفتول ظریف اشکال بته جقه، برگ، اشک، غنچه، و پیچک را بر روی فلز نقره یا طلا در می آورند. برای انجام ملیله کاری بر روی فلز طلا و نقره حوصله و دقت بسیاری لازم است، که در نهایت محصولی زیبا و ظریف طراحی و خلق شود. . با ارزش‌ترین نمونه‌ ملیله‌ کاری با نخ‌های طلا و نقره برجسته شده‌اند، که به دقت در کارگاه‌ها طی ماه‌ها یا حتی سال‌ها بافته شده‌اند. ملیله‌ کاری از برخی جهات، به معنای واقعی کلمه ذخیره‌ای از ثروت «مقدار عظیمی از ارزش متراکم شده در یک شی واحد» بودند. در مواقع بحران، این ملیله ها اغلب برای موادشان جدا می شدند.

مدافع رویکرد متفکرانه و آگاهانه در طراحی جواهرات هستیم. ملیله‌ کاری هماهنگ کننده بازاریابی دیجیتال در فرآیند طراحی، انتخاب سنگ و روابط مشتری اعمال می شود. اشتیاق برند به جواهرات زیبا و پایدار گویای این موضوع است. یکی از شرکت های پیشرو و مورد اعتماد هستیم که متخصص در ملیله‌ کاری، طراحی، تولید و فروش محصولات طلا، نقره و آلیاژهای گرانبها در ایران است.

ما خود را در سطح ملی به دلیل برتری تکنولوژیکی، کیفیت محصول ملیله‌ کاری، توجه به مشتریان و کارکنان و میراث تاریخی خود متمایز می کنیم.امروزه ملیله‌ کاری فرصت های شغلی متعددی را با امکانات جالب برای رشد حرفه ای ارائه می دهد.

زرگری مستلزم کار دستی و خلاقیت است، بنابراین ملیله‌ کاری می تواند یک مسیر شغلی ایده آل برای افراد خلاقی باشد که از کار در این محیط ها لذت می برند. اگر شما علاقه مند به ملیله‌ کاری هستید، آشنایی با روش های مختلفی می تواند مفید باشد.

زرگر هنرمند یا صنعتگری است که جواهرات یا قطعاتی از آنها را با استفاده از طلا و سایر فلزات گرانبها می سازد. یک زرگر می تواند خود جواهرات خود را طراحی یا ملیله‌ کاری کند یا می تواند به ایده های خلاقانه همکاران و مشتریان جان ببخشد. از طلا و سایر فلزات گرانبها مانند نقره و پلاتین برای ساخت جواهرات استفاده می کنند.