طلا سازی

آموزشگاه طلا و جواهر سازی
آموزشگاه طلا و جواهر سازی
خرداد ۱۳, ۱۳۹۷
دوره آموزش طلا سازی
دوره آموزش طلا سازی
خرداد ۱۳, ۱۳۹۷
نمایش همه

طلا سازی

طلا سازی در حال حاضر در صنعت طلا و جواهر و فلزات قیمتی طراحی با کیفیت بسیار مهم شده است و سلیقه ی مشتریان طلا سازی به سمت کارهای خلاقانه و پیچیده سوق داده شده است. طراحی های متفاوت و پیچیده طلا سازی، جواز موفقیت در صنعت طلا سازی و جواهر سازی در آینده صنعت طلا سازی خواهد بود.

در گذشته تمامی این کارها به صورت دستی انجان می شد به شکلی که در ابتدا طرح طلا سازی را با دست درست کرده و بر روی آن پرداخت انجام میدادند و بعد از آن در چندین مرحله قالب میگرفتند تا برای ریخته گری طلا آماده شود و همیشه هم نتیجه ی بدست آمده مطلوب نبود.

امروزه طلا سازی با تکیه به قدرت پرینترهای سه بعدی این کار بسیار راحتتر ، با دقتتر و با کیفیت تر شده است به شکلی که بسیار راحت طرح طلا سازی سه بعدی با بیشترین دقت با مواد مناسب ریخته گری چاپ می شود و در دو مرحله آماده ریخته گری طلا سازی و یا هر فلز دیگری می باشد.

ما در مطالعه راهنمای جامع طلا سازی و آموزش طراحی جواهرات دستی، هر آنچه را که باید در مورد کار با این فلز گرانبها بدانید، از درک اصول اولیه گرفته تا طراحی و فروش جواهرات خود، به شما خواهیم گفت و توضیح خواهیم داد که چگونه طلا به جواهرات تبدیل می شود زیرا طلا سازی مانند هر صنعت دیگری، فناوری بازار جواهرات طلا را تسخیر کرده است، با روکش و قالب طلایی که برای ایجاد جواهرات طلا برای بازار انبوه استفاده می شود و اما هنوز تقاضای فزاینده ای برای جواهرات طلایی که با دست ساخته می شوند وجود دارد که اگر می خواهید جواهرات طلای دست ساز بسازیدو

ممکن است نیاز به سرمایه گذاری روی چند ابزار جدید داشته باشید، اما خبر خوب این است که این فرآیند طلا سازی بسیار شبیه به ساخت جواهرات از فلزات دیگر است زیرا این ابزارهای جدید طلا سازی احتمالاً شامل یک مشعل بزرگتر، یک شار مایع و یک بلوک زغال سنگ برای قرار دادن قطعه طلا هستند و همچنین ممکن است در هنگام طلا سازی به یک لحیم کاری متفاوت نیاز داشته باشید، اما فرآیند لحیم کاری بسیار مشابه و به طور بالقوه حتی کمی ساده تر از نقره است.

همچنین طرح‌های طلا سازی دست ساز می‌تواند شامل همه چیز باشد، از آویزها و دستبندهای ساده و دست ساز تا قطعات پیچیده‌ای که ممکن است چند روز طول بکشد و در فرآیند طلا سازی چیزی که همه آنها را بسیار خاص می کند این واقعیت است که هر قطعه منحصر به فرد است و تنها با استفاده از دستان جواهرساز و چند ابزار بسیار ساده ساخته شده است و به همین دلیل باید آگاه باشید که در هنگام طلا سازی از چه نوع طلایی می توان برای ساخت جواهرات استفاده کرد. زیرا درجه خلوص طلا بر حسب عیار اندازه گیری می شود و درجه خلوص آن از طلای ۲۴ عیار تا طلای ۹ عیار متغیر است و طلای ۲۴ عیار که ۹۹٫۹% + خالص است، نرم است که طلا سازی با آن را بسیار دشوار می کند. به همین دلیل، طلا با سایر انواع فلز مخلوط می شود تا آلیاژی قوی تر و کارآمدتر ایجاد شود. معمولاً با نقره، مس، روی، پالادیوم و نیکل مخلوط می‌شود و مقدار آن فلزات دیگر تعیین کننده عیار و رنگ محصول نهایی است.

عیار طلا ها برای طلا سازی

رایج ترین خلوص جواهرات طلا در ایران شامل طلای ۲۲ عیار ۹۲ درصد خالص است، طلای ۱۸ عیار ۷۵ درصد خالص است، طلای ۱۴ عیار ۵۸٫۵ درصد خالص است، طلای ۹ عیار ۳۷٫۵ درصد خالص است و فاکتور بسیار مهم دیگری که باید در نظر بگیرید رنگ جواهرات طلایی است که می خواهید در طلا سازی استفاده کنید چرا که بسیاری از ما بلافاصله به رنگ طلای زرد فکر می کنیم که نزدیک ترین رنگ به طلای خالص است، اما گزینه های دیگری نیز وجود دارد که متناسب با طرح جواهرات طلای شما باشد.

زیرا طلای زرد در طلا سازی با نقره و مس آلیاژ می شود و هر چه مقدار طلا بیشتر باشد، رنگ زرد غنی تر و زنده تر است و رنگ طلای زرد محبوبیت جهانی دارد و برای ساخت انگشتر، گوشواره، گردنبند، دستبند و غیره استفاده می شود که همچنین طلای سفید طلا سازی، آلیاژی است که حاوی پلاتین، پالادیوم یا نیکل است و گاهی اوقات با رودیم روکش می‌شود تا سطح سخت ‌تر و صیقلی تری به آن بدهد و این یک پیشرفت نسبتاً مدرن است که تا سال ۱۹۱۲ به صورت تجاری در دسترس نبود و قیمتی مشابه طلای زرد دارد و برای انگشتر، گردنبند و دستبند عالی است. البته مانند طلای زرد، رزگلد نیز با مس و نقره آلیاژ می شود و تفاوت این است که سطح مس در آلیاژ افزایش می یابد تا آن رنگ صورتی متمایز ایجاد شود. هرچه مس بیشتر استفاده شود، جواهرات قرمزتر خواهند بود.

روش های طلا سازی

امروزه حتی با وجود پیشرفت‌های فناوری، طلا سازی هنوز در سال ۲۰۱۸ بسیار مورد توجه هستند. چه جواهرات از نقره، طلا یا پلاتین ساخته شوند، باید به آرامی حرارت داده شوند تا زمانی که بلوک‌ هایی را تشکیل دهند که به آرامی قابل ساخت هستند و این قطعات قالب گیری شده در طلا سازی سپس به یک چرخ آهنی منتقل می‌شود، جایی که فلز قرار می‌گیرد و برای ایجاد ورقه ها یا سیم ‌هایی که در نهایت بخش‌های مختلف جواهر را ایجاد می‌کنند، رول می‌ شود که سپس در هنگام طلا سازی برای ایجاد پایه جواهرات و همچنین گیره هایی که سنگ قیمتی را نگه می دارند، حرکت می کند و هنگامی که تمام عناصر قطعه جواهرات ایجاد شد، آنها به یکدیگر لحیم می شوند و در نهایت، جواهرات صیقلی و تمیز می شوند تا هرگونه کثیفی از مکان های صعب العبور پاک شود که در فرآیند طلا سازی می توان یک نگین با هر سنگ قیمتی را با دقت کامل در قفل خود قرار می دهد و البته کیفیت نهایی طلا سازی دست ساز کاملاً به مهارت کارگر سازنده آن قطعه بستگی دارد.

البته ریخته گری طلا در هنگام طلا سازی یک روش محبوب در ساخت جواهرات است و از نرم افزار برای طراحی مدل موم از طریق چاپگر سه بعدی استفاده می کند که ابتدا قالب در طرح جواهرات مورد نظر ایجاد می شود و سپس موم مایع داغ به قالب اضافه می شود که در نهایت سرد شده و سفت می شود که پس از آن از قالب جدا می شود و یک نسخه مومی از جواهرات نمایان می شود همچنین مرحله بعدی ریخته گری در طلا سازی، این است که جواهرات مومی در یک کوره قرار می گیرد و با گچ پر می شود و گرمای کوره جواهرات مومی را ذوب می کند و حفره سخت شده گچ را ترک می کند که سپس طلای مذاب داخل حفره ریخته می شود که به سرعت سرد می شود و جواهرات ریخته گری شده طلا سازی صیقل داده می‌شوند تا یک قطعه زیبا از جواهرات ساخته شده از طلا را نمایان کنند.

درباره آموزشگاه طلاسازی

ما در فرآیند طلا سازی روی انواع مختلفی از جواهرات کار می کنیم و بنابراین صنعتگران متخصصی داریم که زیور آلات طلا می سازند و در هنر مربوطه خود به خوبی مسلط هستند. با چنین پشتوانه قوی، ما می توانیم این طرح های پیچیده را خیلی سریع و بدون هیچ خطایی تولید کنیم که امروزه طلا سازی به مرحله ای رسیده است که این روزها از آخرین تکنولوژی روز در ساخت جواهرات استفاده می شود و این تکنیک‌های عصر جدید به تولیدکنندگانی مانند ما کمک می‌کند در مقایسه با تولیدکنندگان جواهرات سنتی که هنوز روش‌های جدیدتر را اتخاذ نکرده‌اند، در زمان زیادی برای هر قطعه صرفه‌جویی کنند.

بسته به نوع جواهراتی که ما می سازیم، تمام جواهرات سفارش داده شده قبل از اینکه آماده و خیره کننده شوند، از دست صنعتگران متعددی می گذرد و هر قطعه جواهرات توسط طراحان با استعداد ما طراحی شده است که باید تمام تکنیک های مختلف تولید را در نظر داشته باشند تا بتوانند بهترین نتیجه را از هر دو دنیا ببرند زیرا همه طراحان طلا سازی ما با آشنایی کامل با موضوع، تجربه و دانشی در زمینه طراحی و ساخت جواهرات دارند که به ما امکان می دهد در طرح های خود نوآور باشیم و به ما فرصتی می دهد تا به طور مداوم سهام خود را اصلاح کنیم و در طلا سازی مانند همه چیز، حتی جواهرات نیز با یک ایده شروع می شوند و ما از زمینه های مختلف زندگی الهام می گیریم.